1.kolo Kanjam Ligy

28.04.2013 18:08

V sobotu 27.dubna bylo v Praze na Ladronce odehráno první kolo Kanjam ligy. Sbírat body do dlouhodobé soutěže dorazilo 10 týmů a rozhodně nebyla nouze o dramatické zážitky. Turnaj byl odehrán ve dvou skupinách o pěti týmech a první dvě dvojice z každé skupiny postupovaly do vyřazovacích bojů.

Ve skupině A se odehrál napínavý boj o postupová místa, protože tři dvojice měly shodně tři výhry a jednu porážku. O pořadí proto muselo rozhodnout až celkové skóre bodů. Šťastnější byly dvojice Kaplan, Janiš a Kykalová s Knapem. Třetí nepostupové místo zbylo na Petra Heteše s Lukášem Kouteckým.

Ve skupině B z prvního místa postupovala dvojice Schwarzer, Vegner, druhé místo vybojoval sympatickými výkony tým Pat a Mat (Honza Poledne a Zuzka Kaplanová)

V prvním semifinále nastoupil Poledne s Kaplanovou proti dvojici Kaplan, Janiš. Prvně zmíněná dvojice v posledních měsících natrénovala vysoké tréninkové dávky, ovšem nakonec byla šťastnější ostřílená dvojice Kaplan, Janiš, když zvítězila 21:19. V druhém semifinále dvojice Robert Knap, Veru Kykalová nenašla pohodu z předchozích zápasů a podlehla dvojici Schwarzer, Vegner. Ve finálovém zápase dvojice Jan Schwarzer, Jan Vegner neunesla tlak závěrečného zápasu a podlehla poměrně jasně Tomášovi Kaplanovi s Jardou Janišem 21:10. 

Pořadí Kanjam ligy po prvním turnaji:

Pořadí Hráči Body
1. Kaplan, Janiš 30b
2. Schwarzer, Vegner 25b
3. Knap, Kykalová 20b
3. Kaplanová, Poledne 20b
3. Heteš P., Koutecký 20b
4. Srbová, Srbová 15b
4. Novotný, Havránek 15b
5. Heteš D., Hofmann 10b
6. Polách, Kupšová 5b
6. Žák, Papšák 5b

Pět bodů dvojice získává za každý vyhraný zápas v turnaji a pět bodů za účast v turnaji.

Více fotek z turnaje najdete zde: www.kanjam.cz/fotky/