Češi průkopníky na MS

14.08.2015 17:27

Čeští kanjamisté opět posunuli milníky evropského kanjamu. Vůbec jako první Evropané se účastnili Mistrovství světa v USA, tedy v kolébce tohoto sportu. Kanjam vznikl v osmdesátých letech v Buffalu a od roku 1990 se pravidelně v USA koná Mistrovství světa, kterého se účastní okolo sta týmů.

V sobotu 8.srpna 2015 dorazili do městečka Tonawanda mistři Evropy z roku 2014 Jan Schwarzer a Tereza Pokorná, aby porovnali síly se zkušenými Američany. Turnaje se účastnilo celkem 98 týmů. V základní skupině čítající 25 týmů vyhráli Češi 17 zápasů a pouze 8x odešli poraženi. Díky tomu postoupili do závěrečných vyřazovacích bojů.

V prvním předkole svedli velký boj s týmem Dirty Duo, když vyhráli až v koncovce pátého setu 23:22, Češi tedy zvítězili v poměru 3:2 na sety.

V dalším kole statečně vzdorovali zabijáckému týmu PHILorkus, ale nakonec kvůli nepovedeným koncovkám odešli poraženi 1:4. Celkově obsadili v turnaji při premiéře evropského kanjamu na MS pěknou 17.příčku!

Celé mistrovství ovládl už po osmé Eric Klavoon s parťákem Jonem Sandinem. kanjamleague.com/worldchampionship/champions/2015 

Foto s guru kanjamu - Mitch Rubin.