Mistry Evropy jsou Češi

06.08.2014 10:56

Na druhém mistrovství Evropy v Kanjamu, konaném v holandském Arnhemu, to Češi neměli vůbec jednoduché. Z dvaceti startujících týmů byly pouze tři z České republiky, ovšem v konkurenci týmů z osmi zemí ukázaly, že právě Češi udávají tón Kanjamu v Evropě.

V sobotu 2.srpna 2014 po osmi hodinách a celkově odehraných 250-ti zápasech bylo jasné, že titul Mistrů Evropy vezou do České republiky Tereza Pokorná a Jan Schwarzer. Tým pod názvem Kanjam Rules neprohrál ani jeden zápas, nejprve vyhrál svoji základní skupinu a poté ve vyřazovacích bojích nedal nikomu šanci. Výkon Čechů gradoval ve finálovém zápase proti domácím Arnhem Falcons QB’s. Nizozemští hráči měli podporu fanoušků, ale Češi zkušeným uvolněným výkonem deklasovali soupeře a zvítězili 21:18 a  21:19.  

Další týmy z České republiky se na ME vůbec neztratili. Eva Havelková s Lukášem Koutenským jen těsně nepostoupili ze základní skupiny mezi 8 nejlepších. S jedinou prohrou nakonec obsadili 9.místo a celkově tedy vyhráli soutěž útěchy. I další tým ve složení Honza Poledne a Karolína Dvořáková se neztratil, když porazil několik vynikajících týmů.

 

Výsledky:
1. KanJam Rules (CZ) Tereza Pokorná a Jan Schwarzer
2. Arnhem Falcons QB’s (NL)
3. Fris Bier (NL)
4. MyBeach (NL)

Více fotek: zde