Tomáš Kovanda

27.08.2018 10:07

V roce 2012 ředitel DDM Klatovy Tomáš Kovanda jako první v ČR zařadil kanjam na letní tábory a do sportovních kroužků. Společně s praktikantem DDM Radimem Kourou vyrazili také na první Mezinárodní mistrovství České republiky, které se jim podařilo vyhrát!

V Klatovech se hrávaly pravidelné kanjamové turnaje, na které jezdili hráči z celé ČR. Nadšení z kanjamu Tomáš Kovanda předával dál a vždy, když dorazil na turnaj tak lidi okolo kanjamu Tomáše rádi viděli.

V zimě 2018 Tomášovi bohužel začaly zdravotní problémy. Po epileptickém záchvatu byl převezen do nemocnice, kde mu byl zjištěn nádor mozku. Nyní je stále velmi zdravotně omezen. Co by opravdu potřeboval je kvalitní péče. 

Na MMČR 15.září 2018 budou všechny peníze ze startovného a případné další vybrané peníze věnovány Tomášovi na zdravotní péči, kterou potřebuje a zaslouží si ní. Vybrané peníze by Tomáš použil na částečné pokrytí nákladů za rehabilitační péči a nákup kompenzačních pomůcek.

Po návštěvě Tomáše jsem zjistil, že i přes obrovské zdravotní komplikace zůstává Tomáš takový jaký byl: optimistický, milý, motivující člověk! 

Jan Schwarzer